10 důvodů, proč si zamilujete jahody: Přináší zdraví, krásu a sex - Blog

10 důvodů, proč si zamilujete jahody: Přináší zdraví, krásu a sex

10 důvodů, proč si zamilujete jahody:

Přináší zdraví, krásu a sex

Startuje sezóna jahod, pojďte si ji vychutnat naplno. Našli jsme 10 důvodů, proč byste letos měli jahody zařadit do jídelníčku.

 

 

1.  S jahodami si na vás žádná nemoc nedošlápne

Proč se jahody a nemoci moc nekamarádí? Může za to vitamín C, bioflavonoidy a antokyany. Právě tyto složky vytváří u jahod velmi silné antioxidační schopnosti. Na bostonské univerzitě dokonce došli k závěru, že jahody mají největší antioxidační účinky z veškerého ovoce. Po nich následují pomeranče a hroznové víno.

 

2.  Zuby jako hollywoodské hvězdy

Jahody obsahují kyselinu jablečnou. A proč by vás tato informace měla zajímat? Možná proto, že zrovna tato látka se řadí mezi přírodní bělidla zubů. Jestli tedy toužíte po zářivém úsměvu, který vám bude závidět i Brad Pitt, jezte jahody.

 

3.  Vitamínu C není nikdy dost

Abyste do sebe dostali vitamín C, nemusíte se šklebit nad kyselým citrónem. Málokdo to ví, ale v jahodách se skrývá vysoký obsah vitamínu C, který je dokonce srovnatelný s citrusovými plody. Účinky tohoto vitamínu jsou úžasné:

 

     Je užitečný při prevenci srdečních onemocnění

     Zamezuje stárnutí pleti

     Působí protizánětlivě

     Posiluje imunitní systém

     Stimuluje tvorbu pojivové tkáně, zubů a kostí

     Zlepšuje funkci cévních stěn - stávají se opět pružnějšími

     Pomáhá s regenerací tkání

     Podporuje vstřebávání železa

 

4.  Hubneme do plavek

Začíná období, kdy si stoupáme před zrcadlo a s hrůzou sledujeme, jak krutě se na nás letošní zima podepsala. Většinou dojdeme velmi rychle k závěru, že s tím je potřeba něco udělat. A hned. Často sedáme k internetu a hledáme “zaručené způsoby”, jak se nadbytečných kil zbavíme.

 

Zřejmě se brzy dopátráme také informace, že právě jahody nám s hubnutím pomohou. Je to pravda. Jahody totiž obsahují už zmiňované antokyany, které pomáhají se spalováním tuků. Navíc obsahují jen velmi málo kalorií: 100 g = 147 KJ.

 

5.  Sexy mozek i v 70

S jahodami vám to bude lépe pálit. Jak to? Díky svému složení dokážou omladit centrální nervový systém a udržovat mozek stále v dobré kondici. Jestli si jahody najdou své místo ve vašem jídelníčku, jednou to svým vnoučatům při šachové partičce slušně nandáte.

 

6.  Pitný režim

Jestli se občas přistihnete, že jste za celý den téměř nic nevypili, nastal nejvyšší čas s tím něco udělat. Velká část jahod obsahuje vodu. S pitným režimem vám tedy samotné jahody trochu pomohou, ale my doporučujeme si z nich udělat domácí smoothie, to nemá chybu. Skvěle osvěží a výborně chutná.

 

7.  Úžasná síla manganu

Lámou se vám nehty, padají vlasy a nemáte moc chuť na sex? Bude vás zajímat, že jahody obsahují nejvíce manganu ze všech druhů tuzemského ovoce. Mangan je velmi důležitý pro správnou funkci nervů, pěkně vyživuje vlasy i nehty a navíc působí jako lehké afrodiziakum.

 

8.  Stále krásní a svěží

Také občas přemýšlíte, jak oddálit stárnutí? Zkuste to s jahodami. Dodají vaší pleti vitalitu a vy budete brzy čelit otázkám typu: „Ty poslední dobou nějak záříš. Jak to děláš?” Uvidíte, že vám dá spoustu práce vašim známým vysvětlit, že za váš perfektní vzhled nemůže plastický chirurg, ale jahodová sezóna.

 

9.  Trocha vzrušení neuškodí

Už dávno asi víte, že jahody se využívají jako zpestření při postelových radovánkách. Ale možná už netušíte to, že díky zinku a antioxidantům také zlepšují v tomto směru výkonnost. A to se občas hodí, co říkáte?

 

10.           To nejdůležitější na závěr

Poslední důvod, proč si jahody letos zamilujete, je naše akce s názvem: “Jahodové opojení v restauraci Amaryla”. A o co jde? Jedná se o 5chodové menu, kdy vždy hrají velkou roli právě jahody.

 

Hned při příchodu dostanete welcome drink Prosecco s jahodou, dále vyzkoušíte netradiční jahodovou polévku s vodním melounem a jako hlavní chod si vyberete buď steak z norského lososa, nebo steak z argentinského roštěnce, kdy přílohu vždy tvoří jahodová salsa s avokádem a jalapenos. Po hlavním jídle nastane nejvyšší čas na osvěžení v podobě jahod s bílým chřestem a na závěr vám na stole přistane dezert - pusinky se smetanovým krémem a jahodami alias Pavlova s jahodami. Celé menu vás vyjde jen na 890 Kč pro 2 osoby.

 

Jestli chcete někoho potěšit, za něco poděkovat nebo jen zažít nezapomenutelné jahodové opojení, od 29. 5. 2017 do 30. 6. 2017 nás navštivte. Náš šéfkuchař Max nám už jedno meníčko nachystal na zkoušku a byla to naprostá pecka. Vůbec jsme nečekali, že chuťové kombinace budou tak dobré. Ale co vám budeme povídat, přijďte to vyzkoušet sami.

 

 Celé jahodové menu najdete ZDE

Rezervaci si zajistěte na čísle 222 748 111 nebo nám napište na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Budeme se těšit. 

pondělí 29. květen 2017 10:38Kontakt

Štěpánská 18
11000 Praha
Tel. +420 222 748 111
Fax +420 222 748 113
Email: amaryla@jerome.cz

Odběr denního menu