Gran Prix Prague - Blog

Gran Prix Prague

10. září Prahou proběhlo 7500 běžců v rámci tradičního běžeckého závodu na 10 kilometru – Birell Grand Prix Prague. Tento závod, jako každý rok, seřadil na jedné startovní čáře sportovní nadšence z mnoha zemí a výkonnostních úrovni.

Startovalo se večer, a tak se běžci mohli kochat krásnou noční Prahou. Trat` vedle převážně podél řeky, po plně uzavřené silnici. Vynikající atmosféru doplňovali fanoušci, kteří podporovali běžce. Závod nebyl vubec snadný, protože bylo veliké dusno.

Vítězem se stal reprezentant z Keni – Abraham Kipyatich s časem 27:40, první ženou byla Violah Jepchumba s časem 30:24, rovněž z Keni a to je jen 3 vteřiny za světovým rekordem.

Moje ztráta na vítěze byla 11:40. Doběhl jsme s časem 38:40 a skončil tak na 143. místě.

Děkuji moc za podporu moji rodině a kolegům z hotelu.