10 filmů s kulinářskou tématikou - Blog

10 filmů s kulinářskou tématikou

Také milujete léto, ale zároveň se už těšíte na ty dlouhé sychravé večery? Na chvíle, kdy budete zachumlaní v dece poslouchat vítr za okny a pozorovat kapky deště dopadající na parapet. Každý den se stmívá o něco dříve, a proto si můžete večer bez výčitek připravit hrnek horkého čaje a ponořit se do světa filmů. A pokud dostanete chuť na ty s kulinářskou témátikou, nechte se inspirovat naším seznamem.

Ratatouille

Přiznejte se, také rádi sledujete pohádky, i když už jste z dětských let dávno vyrostli? My rozhodně ano. A ta s krysákem Remym nás obzvlášť baví. Společně se svým parťákem Linguinim se Remy rozhodne dobít kulinářský svět Paříže, ale jako krysa a stydlivý vynašeč odpadků to rozhodně nebudou mít jednoduché. Na cestě za úspěchem je čeká mnoho zápletek, které pobaví vás i vaše děti.

Karlík a továrna na čokoládu

Kdo by se nechtěl podívat do továrny na čokoládu? Další z pohádek, která sklízí úspěch napříč všemi věkovými kategoriemi. Ať už za to může herecký výkon Johnnyho Deppa nebo nepřeberné množství barevných kostýmů, příběh vás dozajista pohltí a na Willyho Wonku jen tak nezapomenete. Jestli budete mít během filmu chuť mlsat, doporučujeme vynechat borůvkový koláč. Zjistíte totiž, že vždycky, když dojde na moučník, tak se to trochu zvrtne...

Zataženo, občas trakaře

Tohle je poslední pohádka. Slibujeme. Snaživý vynálezce Flint Lockwood si ale určitě zaslouží vaši pozornost. Co byste řekli tomu, kdyby někdo vynalezl stroj na přeměnu vody v jídlo a místo dešťových kapek padaly hamburgery, špagety nebo melouny? Měli byste pak podzimní plískanice o něco raději?

Koření života

Jaképak by to bylo lenošení u filmů bez trochy romantiky. Koření života je možná lehce prvoplánová, ale rozhodně odpočinková romantická komedie jako stvořená pro dlouhé večery. Krásná Kate je kuchařkou tělem i duší. Nemá osobní život, jen svou práci. Do té jí ale vstoupí sympatický konkurent kuchař Nick. Už tušíte, jaký bude mít tato kulinářská romantika konec?

Láska na kari

Máte rádi indickou kuchyni? Pak rozhodně nevynechejte film Láska na kari. Jak dopadne souboj restaurace oceněné Michelinskou hvězdou a indické rodiny, která si otevřela pohostinství naproti přes ulici? Čeká vás špetka romantiky, hrst smíchu a stoly prohýbající se pod francouzskými a indickými dobrotami.

Cizí oběd

Jestli vám přece jenom chybí teplé letní paprsky, tenhle film vás rozhodně zahřeje. Odehrává se v Indii a jeho atmosféra ve vás vyvolá chuť nejen na pravé indické jídlo, ale také na cestování. Jen pozor, ať na cestách nesníte cizí oběd. Mohlo by vám to změnit celý život.

Jíst, meditovat, milovat

Milujete romantiku a italskou kuchyni? Tak pak je film režiséra Ryana Murphyho jako dělaný pro vás. Krásná Julia Roberts se na své cestě po světě zastavuje v Itálii, a to  jen pro prosté potěšení z dobrého jídla. Sbíhají se nám sliny, jen na ty dobroty pomyslíme. Rozhodně doporučujeme přečíst i stejnojmennou knihu od Liz Gilbert. Čemu dáváte přednost vy? Filmu, nebo knize?

Tanpopo

Pokud máte už dost všech amerických a evropských filmů, zkuste tento japonský. V hlavních rolích Miyamoto Nobuko a Yamazaki Tsutomu se vydávají na cestu za receptem na dokonalé nudle Ramen. Jak vás zaujal japonský humor a mystický poměr Japonců k jídlu?

Super Size Me

Tento dokumentární film z roku 2004 si bere na mušku rychlé občerstvení, konkrétně McDonalds. Morgan Spurlock se rozhodne, že v tomto fast foodu bude jíst 3x denně po dobu jednoho měsíce. Musí vyzkoušet vše,co najde v nabídce a dát si XXL menu pokaždé, když mu ho obsluha nabídne. Jak dopadne jeho tělo na konci této hamburgrové diety?

Na jídle záleží

Dokument vypráví o nezdravé stravě a o významu vitamínu. Poukazuje na to, jak farmaceutické firmy upřednostňují předepisování léků před úpravou jídelníčku a životního stylu. Nemoc je pro ně byznys. Jakožto americký dokument správně útočí na city a jeho cílem je ve vás vyvolat zděšení, ale přesto vám tento snímek doporučujeme shlédnout. Jen pro informaci, že to jde i jinak.


Znáte ještě nějaký jiný film s kulinářskou tématikou? Sem s ním. Inspirujte nás, budeme moc rádi. A pokud na sledování cizích příběhů nebudete mít některý chladný večer náladu, vytvořte si svůj vlastní. Jak? Třeba tím, že k nám zajdete na večeři. Možná se během toho večera stane něco úžasného. Něco, co by vám záviděl každý hollywoodský režisér.

pátek 29. září 2017 10:43jNews ModuleReceive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

Kontakt

Štěpánská 18
11000 Praha
Tel. +420 222 748 111
Fax +420 222 748 113
Email: amaryla@jerome.cz

Odběr denního menu