Chcete být šťastnější a dobře spát? Jezte ryby! - Blog

Chcete být šťastnější a dobře spát? Jezte ryby!

Říkali vám rodiče už v dětství, že máte jíst ryby? Měli pravdu. Rybí maso by se mělo minimálně dvakrát týdně objevit ve vašem jídelníčku. Z jakého důvodu? To si povíme v dnešním článku.

Výživoví poradci ryby doporučují

Omega-3 mastné kyseliny, vitamín D, kvalitní bílkoviny a mnoho dalších živin svému tělu dopřejete s každým soustem rybího masa. Výživoví poradci své klienty téměř na kolenou prosí, aby do svého jídelníčku alespoň občas zařadili lososa, pstruha, sardinky nebo třeba makrelu. Možná si říkáte, že k výživovým poradcům chodí lidé kvůli hubnutí a to se tak nějak vylučuje s tučným rybím masem. Ano, ale každý kvalitní poradce se snaží, aby byli jeho klienti zdraví a to jde pak ruku v ruce s hezkou postavou. Proto je jednou za čas tento druh ryb v jídelníčku vítaný. Pokud někdy zavítáte k nám, velmi vám doporučujeme ochutnat dozlatova opečeného lososa na bylinkách, servírujeme ho s grilovanou zeleninou a s pestem z čerstvé bazalky. Výborně si pochutnáte a navíc uděláte něco pro své zdraví.

5 důvodů, proč byste měli jíst rybí maso pravidelně

  • Omega-3 mastné kyseliny potřebuje vaše tělo i mozek. Když budete jíst dostatek ryb, jednou se z vás jistě stanou aktivní důchodci, kteří hrají šachy a pravidelně cvičí Tai Chi.

  • Straší vás v nočních můrách nemoci, jako jsou infarkt myokardu nebo mozková mrtvice? Dopřejte svému srdíčku rybí maso, ochráníte ho tím.

  • Málokdo ví, že konzumace ryb zlepšuje náladu. Vědecké průzkumy dokazují, že rybí maso zlepšuje náladu.

  • Jedna studie dokonce prokázala, že maso z lososa vám zajistí kvalitnější spánek a lepší fungování během dne. Údajně za to může vitamín D, ten je v lososu v hojné míře obsažený.

  • Ryby jsou chutné a jejich příprava je poměrně jednoduchá.

 

Tip: Vybírejte si ryby odchycené ve volné přírodě. Proč? Obsahují mnohem více omega-3 mastných kyselin. A to je přesně ta látka, která má na svědomí výše uvedené výhody.

Už jste si tento týden pochutnali na rybě? Pokud ne, navštivte nás. Společně to rychle napravíme.

 

úterý 15. srpen 2017 13:55jNews ModuleReceive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

Kontakt

Štěpánská 18
11000 Praha
Tel. +420 222 748 111
Fax +420 222 748 113
Email: amaryla@jerome.cz

Odběr denního menu