Jak obstát pracovní oběd bez společenské újmy? - Blog

Jak obstát pracovní oběd bez společenské újmy?

Čeká vás v dohledné době pracovní oběd? Sepsali jsme pro vás několik rad, které jistě oceníte. Podle čeho vybírat restauraci? Jak se na schůzce chovat? A kdo nakonec všechno platí? 

Výběr restaurace

Čistota, styl a kvalitní jídlo -  to jsou základní kritéria, podle kterých byste měli volit restauraci pro své obchodní schůzky. Nejlépe uděláte, když daný podnik navštívíte ještě před samotnou schůzkou a ověříte si několik základních informací. Například si zjistěte, jestli je zde možné  platit kartou, zda tu pracuje příjemný personál a v jakém stavu jsou toalety. Také myslete na to, aby se restaurace nacházela v blízkosti centra a byla snadno dostupná pro vás i vašeho obchodního partnera. Nezapomeňte také nahlédnout do jídelního lístku. U nás v Amaryle si třeba vyberou vegetariáni, vyznavači české moderní kuchyně, ale také milovníci mezinárodní kuchyně. Dokonce vyhovíme i těm, kteří z nějakého důvodu nechtějí nebo nemohou přijímat lepek a laktózu.  

 

Samotný průběh

Pokud se setkání uskuteční v restauraci, bude se zřejmě jednat o příjemnější záležitost, než když byste svá témata probírali v kanceláři. Jestli vystupujete v roli hostitele, na místo se dostavte raději i o 15 minut dříve, váš host by měl přijít přesně na čas, nebo se o pár minut zdrží. To je zcela v pořádku. Celý rituál byste měli zahájit odlehčenou konverzací. Můžete se zeptat, jaká byla cesta a zhodnotit aktuální počasí. To, kolik si dáte chodů, určuje váš host. Objednal si předkrm? Dopřejte si ho také. Téma, které chcete na schůzce řešit, otevírejte pouze v pauzách mezi jednotlivými chody.

 

Prosím, účet!

Ctíte tradici, že účet vždy platí muž? Musíme vás zklamat, ve světě businessu to neplatí. Zejména v případech, kdy je hostitelkou žena. Pokud vás tedy žena pozve na pracovní snídani, oběd nebo večeři, nikdo neočekává, že je útrata na vás. Obecně platí, že při placení by měl vyndat peněženku iniciátor schůzky. Samozřejmě existují výjimky. Například se může stát, že pozvete na jídlo svého potencionálního obchodního partnera a ten bude z průběhu tak nadšený, že vám na konci bude chtít poděkovat a pronese větu: „Mohu útratu zaplatit já?” Nikdy, opravdu nikdy se o placení nehádejte ani si ho nerozdělujte. Obě tyto varianty se řadí mezi naprostá faux pas pro obě strany.

 

U nás v Amaryle obchodníci často využívají také salónky. Jeden se jmenuje Aquarium a je pro 22 osob a druhý, jménem Fiesta, má kapacitu 16 osob. Salónky vám poskytnou dokonalý klid a soukromí. Pokud vás tedy čeká důležité obchodní jednání, zavolejte nám a udělejte si rezervaci. Zajistíme vám vše potřebné a vy se můžete 100% soustředit na svůj obchod.

 

čtvrtek 20. červenec 2017 9:35



jNews Module



Receive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

Kontakt

Štěpánská 18
11000 Praha
Tel. +420 222 748 111
Fax +420 222 748 113
Email: amaryla@jerome.cz

Odběr denního menu