Jak vypadá oběd, který vám dodá životní energii? - Blog

Jak vypadá oběd, který vám dodá životní energii?

Také často nestíháte a jíte u počítače, za chůze nebo snad při řízení? Zřejmě tušíte, že to není nic dobrého. Přesně tak, není. Proč byste to měli změnit?

Vyšší smysl jídla

Jídlo je společenský akt. Kdyby tomu tak nebylo, už bychom možná všichni pili nějaký nápoj s vyváženým počtem živin a talíře, příbory i odlehčená konverzace by se pomalu vytratily z našich životů. „Jídlo stmeluje lidi!“ připomínají se vztyčeným prstem psychologové. Nezáleží na tom, zda ke stolu usedáte s rodinou, s kolegy nebo s přáteli. Záleží na energii, kterou tím získáváte. A teď nemáme na mysli jen kalorie, ale také životní energii. Tu, která plyne z příjemných věcí.

 

Udělejte si plán a držte se ho

Jen si to představte: Sedíte v kanceláři u počítače, vyřizujete e-maily (někdy ne úplně příjemné) a druhou rukou si cosi vkládáte pravidelně do úst. Co to vlastně je? Není čas to zkoumat. Tak další e-mail bude panu…  Dost. Zastavte se na chvíli. Jaké emoce se s vaším jídlem právě pojí? Nic pozitivního. Zkuste to udělat zítra jinak, lépe. Domluvte se s ostatními kolegy, že v 11:30 vyrážíte na oběd a jděte. Jestli se na vás bude šéf cestou z kanceláře mračit, vezměte ho s sebou. Zřejmě to také potřebuje.

 

Oběd si užívejte

Při jídle se soustřeďte pouze na přítomný okamžik. Možná vám už zítra na stole přistane nějaká delikatesa z našeho denního menu. Než si vložíte do úst první sousto, důkladně si své jídlo prohlédněte. Naši kuchaři si vždy dávají záležet na tom, aby pro hosty restaurace jídlo krásně naaranžovali. Jíme přece i očima. Užívejte si ty lahodné kombinace chutí a buďte tady a teď. Vždyť právě to je naše jediná jistota v životě. S kolegy si povídejte o tom, co vám v životě dělá radost a ptejte se na jejich koníčky. Pozorujte, jak se rozzáří, když vám začnou vyprávět.

 

Udělejte si z oběda hezký rituál, který vám zpříjemní den. Když si k tomu vyberete naši restauraci, bude nám velkým potěšením.

 

úterý 1. srpen 2017 11:22Kontakt

Štěpánská 18
11000 Praha
Tel. +420 222 748 111
Fax +420 222 748 113
Email: amaryla@jerome.cz

Odběr denního menu