Léčivá energie vody - Blog

Léčivá energie vody

Voda je jedním z prvků Feng shui a základním stavebním kamenem našeho organismu. Dodává nám energii, čistí tělo a rozjasňuje pokožku. Je také plná informací, má paměť a uzdravuje. Nekvalitní voda ale může našemu zdraví i ublížit. Víte, jak poznáte opravdu čistou vodu a na co si při jejím výběru dát pozor?

Pitný režim

Pitný režim je pro naše tělo velmi důležitý. Bylinné čaje, ovocné šťávy či smoothie se do něj také započítávají, ale nic se nevyrovná účinku čisté pramenité vody. Jak taková voda působí na náš organismus?

 • čistí ledviny

 • odstraňuje z těla odpadní látky

 • ovlivňuje stav naší pokožky, vlasů a nehtů

 • zbavuje nás migrén

 • je zdrojem termoregulace

 • dodává nám energii

 

Určitě jste se setkali s teoriemi, že byste měli denně vypít  alespoň 2 litry čisté vody. Někdo dokonce říká 3 litry a nadšenci, kteří se chtějí propít k zářivé pleti, pijí i 4 litry denně. Vy ale vypijete sotva litr a víc se do vás nevejde? Žádný stres. Potřeba příjmu tekutin závisí na mnoha faktorech. Je to pohlaví, věk, teplota a vlhkost vnějšího prostředí, tělesná aktivita a případné probíhající onemocnění. Pijte ale během dne pravidelně, ať nemáte pocit žízně. Ten je známkou dehydratace.

Víte, co pijete?

Dávejte si pozor na kvalitu vody. Tvrdá voda a chlor mohou ohrožovat vaše zdraví. Pokud na jazyku cítíte pachuť chloru, zastavte a další skleničku si už nenalévejte. Nedopusťte, aby vás chlor oloupil o potřebné látky a důležité vitamíny.

 

Je tedy řešením balená voda? Pokud nemáte k dispozici zdravou kohoutkovou vodu, pak ano. Ale v opačném případě je balená voda zbytečný luxus. Jedna lahev stojí 100 až 2 000krát víc než voda z kohoutku. Bohužel není ani příliš čerstvá, protože je vystavována dlouhé týdny slunečnímu záření a plastové lahve jsou obrovskou zátěží pro životní prostředí.

 

Samozřejmě si nemusíte vyčítat, pokud si ve městě koupíte půllitr balené vody. Důležité ale je, abyste ke svému pitnému režimu přistupovali zodpovědně.

Jak z toho ven?

Voda z kohoutku může být plná chloru, balená voda také není nejlepší volba a bylinné čaje pořád pít nemůžete. Jak si tedy zajistíte pravidelný pitný režim aniž byste uškodili svému zdraví? Můžete využít některý z alternativních způsobů očisty vody:

 

 • Vodní filtr zbaví vaši vodu přebytečného chloru a všechny minerální látky zůstanou zachovány.

 • Ionizovaná voda má velmi pozitivní vliv na zlepšení zdraví, stavu a kondici celého organismu.

 • Pí voda je vodou s vysokou úrovní harmonie blížící se plodové vodě.

 • Čakrová voda obsahuje informační kód z křemíku, který v sobě nese pozitivní vibrace.

 • Voda vita využívá očistné energie přírodních drahokamů.

Voda vita

Čistá a zdravá voda je důležitá i pro nás. Proto jsme si do naší restaurace vybrali Voda vitu, které přírodní drahokamy navrací její původní přírodní formu. Najdete v ní směs oranžového kalcitu a křišťálu.

 

Oranžový kalcit je elementem Vody, ochraňuje nás, udržuje naši mysl v rovnováze, napomáhá nalézat příčiny depresí a vypořádat se s nimi. Jeho přítomnost je doslova hřejivá, je zdrojem pocitu bezpečí a pohody, zklidňuje nás a tím prohlubuje schopnost soustředění a analytického myšlení. Je dobrým pomocníkem při problémech se žlučníkem a poruchách trávicího ústrojí, odhleňuje, upravuje funkci střev.

 

Křišťál je čirou odrůdou křemene. Podporuje správnou funkci štítné žlázy i ostatních orgánů v těle, je spolehlivým přírodním tlumičem migrén či závratí. Je také symbolem čistoty ve všech podobách.


V této směsi najdete pouze čistou vodu a energii přírodních minerálů. Až k nám zavítáte na oběd, ochutnáte? 

středa 8. listopad 2017 22:03jNews ModuleReceive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

Kontakt

Štěpánská 18
11000 Praha
Tel. +420 222 748 111
Fax +420 222 748 113
Email: amaryla@jerome.cz

Odběr denního menu